Догляд за зубами



 Зуби вашої собаки потребують регулярного догляду. У віці від 3 до 6 місяців, коли молочні зуби випадають, потрібно слідкувати, щоб вони не заважали росту постійних. Коли Ви побачили, що на місці, де росте постійний зуб ще тримається молочний, обов’язково зверніться до ветеринарного лікаря, щоб видалити його. Ця процедура безболісна для цуценяти, але перешкодить формуванню неправильного прикусу. У іншому випадку виставкова кар’єра Вашого улюбленця буде зіпсована.

  Навіть у молодих собак на зубах часто з’являється жовтий наліт і утворюється зубний камінь. Щоб запобігти цьому, собаці слід двічі на тиждень чистити зуби спеціальною зубною щіткою і пастою, яку можна придбати у зоомагазинах. Якщо у Вас немає можливості придбати спеціальну „собачу” зубну щітку та пасту, можна використовувати звичайну зубнущітку (вона повинна бути м’якою) і дитячу зубну пасту. Якщо Ви вже помітили, на зубах камінь, обов’язково зверніться до ветеринара, оскільки з часом зубний камінь вростає в ясна, викликаючи гінгівіт, сприяє руйнуванню та випаданню зубів. У зоомагазинах можна придбати і спеціальні жувальні кісточки, які попереджають утворенняна льоту та зубного каменю, масажують ясна і покращують кровообіг.


 Сік свіжих томатів також запобігає утворенню зубного каменю. Тому влітку давайте своїй собаці кусочки томатів, а взимку – кілька ложок томатного соку. І завжди пам’ятайте: від гігієни ротової порожнини залежить здоров’я та самопочуття собаки.

Догляд за вухами



  Чистити собаці вуха потрібно раз на тиждень, використовуючи для цього ватний тампон, змочений у 3%-ому розчині перекису водню. Не чистіть вушну раковину надто глибоко і слідкуйте, щоб у вусі не залишилась вата. Коли ж Ви побачили, що собака трясе головою чи у вусі з‘явилися виділення, а при натисканні на основу вуха чутит  „хлюпання” і неприємний запах – не відкладайте візит до лікаря.


Догляд за кігтями та подушечками лап

  Навіть під час регулярних довго тривалих прогулянках, кігті у собаки можуть не сточуватись (якщо вона бігає лише по траві або піску і мало ходить твердим ґрунтом). Надто довгі кігті не дають лапі збиратися і собака наступає не на пальці, а на цілі подушечки, відчуваючи дискомфорт. В такому випадку Ви самі повинні підрізати кігті. Використовують для цього спеціальну кігтерізку гільйотинового типу. Після підрізання кігті підпилюють пилочкою. Особливо слід слідкувати за кігтями на п’ятих пальцях передніх лап – вони знаходяться вище від інших пальців і тому ці кігті ніколи не сточуються та можуть вростати в тіло, викликаючи різкий біль.


 Регулярно потрібно слідкувати за подушечками лап. Влітку, коли собака ходить по розігрітому асфальті, або взимку, коли тротуари посипанні сіллю, що роз’їдає шкіру на лапках, на подушечках можуть з’явитись глибокі тріщини. В цьому випадку подушечки слід змащувати масляним розчином вітаміну А або загоюючим кремом, однак перев’язувати лапи при цьому не потрібно. Тепер у зоомагазинах є спеціальні спреї, які містять бджолиний віск і запобігають появі тріщин. Ними обробляють подушечки лап у погану погоду перед кожною прогулянкою.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу