Як правильно завести цуценя :



   Перше,що потрібно знати : перед тим як придбати чотирилапого друга, подумайте, чи маєте умови, час та бажання ним займатися. Просто багато господарів не усвідомлюють, що собака – не іграшка, а живе створіння, котре треба любити, виховувати та навчати.

   Друге : важливу роль відіграє вибір породи собаки та достатнє її виховання. 
Наприклад, якщо в родині є малі діти або старші люди, то не варто брати надто активне цуценя, собаку з вродженою агресією, явною вродженою домінантністю.  Є навіть спеціальні тести, наприклад тест Кембела, який допомагає перевірити собаку на домінантність, агресивність, соціалізацію, прив’язаність та самостійність.

  Також, обираючи тварину, враховуйте розміри житлової площі. Кажуть, в неволі тварини навіть ростуть гірше.Важливо тверезо оцінювати ситуацію і підбирати розміри породи відповідно до житла.



  Коли із цуценям визначилися і принесли його додому, йому відразу потрібно все показувати: де його місце, де йому їсти, де туалет, які правила поведінки, що можна, а що ні. Щодо перших кроків у вихованні цуценяти варто порадитися з кінологом. Адже собака, як дитина, якщо він не привчений до порядку і не слухається, то в дорослому віці тим паче слухатися не буде. Тому перед тим як брати додому тварину, серйозно обдумайте, чи готові ви до цього. 
В адаптації собаки вдома та її поведінці багато залежить і від характеру тварини. Є собаки, які в питанні гігієни та туалету самі по собі чистоплотні, вони просяться надвір чи ходять в туалет у відведеному для цього місці, а є й ті, яким, навпаки, байдуже, де робити «свої справи». 



 Ну і, звичайно, кожен пес потребує уваги та, у випадку квартири, вигулу. А ось скільки саме – питання індивідуальне. Є собаки флегматичні. Їм достатньо двадцять хвилин погуляти і вони повертаються додому, а є ті, з якими треба бігати годину-півтори. І від того, чи пес витратив свою енергію і повноцінно погуляв, залежить, як він поводитиметься вдома. Є таке поняття, як «накопичування негативної енергії». Тобто коли собака сидить постійно вдома, в нього накопичується негативна енергія і один найменший подразник і пес «включає» зуби. Навіть рекомендовано хоча би двічі на місяць приїжджати із собакою на облаштований майданчик і виплескувати всю ту енергію. 

  Отож, потрібно відразу враховувати, що собака потребує чимало часу. Багато хто цього не враховує і просто не хоче займатися з улюбленцем. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу